uploaded picture


Łatwy przewodnik do zarządzania finansami podczas wakacji w Hurghadzie


    Marzenie o podróżach zagranicznych to wizja wielu ludzi na całym świecie. Jedno słowo może zmienić tę wizję w koszmar, którym jest „BUDŻET”!


Jest to normalna praktyka dla wszystkich osób często podróżujących, aby wziąć pod uwagę budżet, który są skłonni wykorzystać podczas wakacji i starannie zaplanować swoje schematy wydatków, aby upewnić się, że ich wydatki mieszczą się w granicach ustalonego budżetu. Mądrzy podróżnicy pracują nad tym, by cieszyć się czasem bez zadłużania się.


Kiedy jednak podróżujemy do innego kraju, nasz wstępnie ustalony budżet można łatwo błędnie obliczyć, zwłaszcza jeśli nie znamy różnych rachunków walutowych w kraju, który odwiedzamy. Jeśli nie znamy rzeczywistej wartości usług w stosunku do waluty krajowej, może to być mylące.


Podczas wizyty w Hurghadzie będziesz musiał kontaktować się z różnymi usługodawcami: supermarketami, barami, pubami, restauracjami, taksówkami… itd. Większość z tych miejsc zajmuje się kartami kredytowymi, ale czasami bankomat nie działa lub jest niedostępny, co wymaga miejsca do obsługi żywych środków pieniężnych. Płatności w Twojej walucie mogą być mylące, jeśli usługodawca nie dostarczy cennika w walutach obcych. Dlatego opłacanie rachunków w walucie egipskiej jest w tych przypadkach wygodniejsze.


Aby otrzymać egipskie rachunki walutowe, możesz skorzystać z następujących usług:


Banki:


Są otwarte od 08:30 do 14:30 każdego dnia od niedzieli do czwartku. Jeśli masz gotówkę w swojej walucie i chcesz ją wymienić, możesz łatwo odwiedzić dowolny bank w Hurghadzie i uzyskać funt egipski na podstawie ogłoszonego kursu dnia. Większość banków lokalnych i międzynarodowych znajduje się na obszarze zwanym „Dystryktem Banków” w osadzie Al Kawthar. Ponadto, można znaleźć oddziały różnych banków na Sheraton Road.


Kantory wymiany walut:


Są otwarte od 10:00 do 22:00. Są to małe biura w całej Hurghadzie. Wyróżniają się one znakami różnych banknotów na ich fasadach. Możesz wymieniać swoją walutę zgodnie z ich ogłoszonym kursem na dzień, czyli prawie takim samym kursem ogłoszonym przez banki.


ATM Bankomaty:


Jeśli wygodniej jest nie nosić przy sobie dużej ilości gotówki podczas podróży, możesz łatwo użyć swojej karty kredytowej, aby wypłacić gotówkę z dowolnego bankomatu w Hurghadzie. Można je znaleźć w okolicy banku, a także jako samodzielne maszyny w restauracjach, hotelach i na ulicach. Uważaj, aby czasami karty debetowe nie działają na bankomatach, chyba że wyraźnie poinstruowałeś swój bank w swoim kraju, aby karta debetowa działała za granicą. W oparciu o zasady obowiązujące w banku oraz dzienne limity bankomatów w banku egipskim możesz wypłacać od minimum 3000 EGP do maksymalnie 8000 EGP dziennie. Rachunki, które otrzymujesz z maszyny, to zwykle 200, 100 i 50 EGP. Bardzo rzadko otrzymujesz rachunek w wysokości 20 lub 10 EGP.

Po otrzymaniu pieniędzy ważne jest, aby znać różnicę między każdym rachunkiem i znać szacunkową siłę nabywczą dla każdego.


Rachunek walutowy 200 EGP:

uploaded picture

______

Jest to równowartość około 10 euro. Możesz zjeść porządny posiłek w kawiarni za 200 EGP. Możesz również kupić artykuły spożywcze (frytki, czekoladki, soki) na dzień dla 2 osób w tej samej ilości. Tą kwotą możesz naładować swój telefon komórkowy (linia lokalna) i Internet komórkowy, który obejmowałby połączenia i korzystanie z Internetu przez tydzień lub dłużej (w zależności od wskaźnika zużycia).

 

Rachunek walutowy EGP 100:

uploaded picture

______

Jest to równowartość około 5 euro. Możesz zamówić shishę i sok lub kawę za 100 EGP. Możesz kupić paczkę 150 gramów orzechów mieszanych w supermarkecie Bestway. Możesz dostać talerz sałatki lub pizzę w jednej z kawiarni.

 

 

Rachunek walutowy 50 EGP:

uploaded picture

______

Jest to równowartość około 2,5 euro. Możesz mieć dobrej jakości tanie egipskie jedzenie uliczne, takie jak fool i falafel, koshari, hawashi i feteer. Możesz dostać od 3 do 4 dużych butelek wody. Za tę ilość możesz dostać od 1 do 2 zimnych piw (w zależności od miejsca, z którego je otrzymujesz) i możesz naładować internet do telefonu komórkowego, który pomoże ci surfować po Internecie przez jeden lub dwa dni (w zależności od zużycia)

 

Wyżej wymienione rachunki mają dość wysoką wartość. Uważaj, aby nie pomylić go ze zmianą lub rachunkami o niższej wartości, takimi jak 20 EGP, 10 EGP, 5 EGP, 1 EGP i 0,50 EGP, które są następujące:


20 EGP:

uploaded picture

10 EGP:

uploaded picture

5 EGP:

uploaded picture

1 EGP:

uploaded picture

0,5 EGP:

uploaded picture

Pamiętaj więc, że kiedy zaczniesz zajmować się rachunkami w walucie egipskiej, uważaj na to, co płacisz i co zabierasz, aby mieć pewność, że budżet jest na dobrej drodze!


______

uploaded picture

Dalia Saleh - Menedżer ds. Relacji z klientami