uploaded picture

Image by Pete Linforth from Pixabay 


Czy Egipt jest bezpieczny do podróży?


    W ciągu ostatnich 50 lat Egipt był destynacją dla turystów z całego świata. Niezależnie od ich zainteresowania Egipt zawsze miał coś do zaoferowania. Kolosalne zabytki, niesamowite plaże, bogactwo życia morskiego, fantastyczna Sahara, kościoły i meczety, piękna rzeka Nil, naprawdę fajne nocne życie w Kairze i innych miastach turystycznych. To był znak „POKOJU”. Wszędzie mieliśmy billboardy zawierające zdania w języku arabskim i angielskim „Witamy w Egipcie”; „Wejdź do niego z pokojem i bezpieczeństwem”


uploaded picture


Luxor November 2010 


Od czasu tak zwanej „arabskiej wiosny”, która rozpoczęła się w 2011 r. Na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, cały ten region został nazwany przez media „Czerwoną strefą”. I podkreślę słowo „MEDIA”. Urodziłem się w Kairze. Wszystkie moje wspomnienia i życie już tam są. Idę do pracy; spotykam przyjaciół; wychodzę i wszystko jest tak normalne, jak mogłoby być.


Statystycznie, jeśli jesteś zapalonym badaczem i kierujesz się wyłącznie raportami i danymi liczbowymi, zapewniam Cię, że NIE postawisz stopy poza domem ani nawet MYŚL o wsiadaniu do samolotu i odwiedzeniu nowego kraju. Proste, dlatego, że cały świat jest w ogniu! Od Alaski, najzimniejszego stanu w USA, po Santa Cruz na dalekim południu Ameryki Łacińskiej. Z Syberii do Afryki Południowej. Od Japonii i Malezji. Według „Mediów” pokojowe kraje, takie jak Szwajcaria, Dania, Norwegia czy Finlandia, są przestępstwem. Wszystkie rodzaje przestępstw. A jeśli pomyślisz o swoich szansach na zranienie w jakiejkolwiek formie, materii lub formie w dowolnym miejscu na świecie w dowolnym momencie, jak na ironię zdasz sobie sprawę, że masz szansę na okradzenie Cię bronią w swoim kraju jak również w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Jeśli zdarzyło się, że byłeś obecny w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie!


Jest to bardzo typowe dla Egiptu, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych i innych krajach na świecie. Miasta i dzielnice różnią się w zależności od statusu ekonomicznego i społecznego jego mieszkańców. Jeśli jesteś obecny w niewłaściwym miejscu na Manhattanie, Bronxie lub Queens w Nowym Jorku w niewłaściwym czasie, jesteś bardzo narażony na zranienie, podobnie jak przebywanie w takich miejscach jak Mansheyet Nasser, Doueka lub Ein El Sira w Kairze dla przykładu.


W oparciu o powyższe oraz w celu spędzenia wspaniałych wakacji w Egipcie, aby odpocząć i wrócić do domu ze wspaniałymi wspomnieniami, odwiedź Luksor, Asuan, Kair (niektóre obszary), Aleksandrię, Sharm El Sheikh, Hurghada, Dahab, Nuweiba, Marsa Alam , a lista fajnych miast może trwać wiecznie, w zależności od potrzeb wakacyjnych.


uploaded picture


Dla mnie, ponieważ uwielbiam nurkować, moim ulubionym miastem jest urocza Hurghada. Piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy i zapierające dech w piersiach miejsca do nurkowania. To miasto, które zaspokoi każdy gust. Jeśli jesteś turystą i masz ograniczony budżet, znajdziesz do wynajęcia małe hotele lub apartamenty. Jeśli kochasz luksus, znajdziesz 5 i 7 gwiazdkowe hotele spełniające Twoje potrzeby i zapewniające usługi, których szukasz.


Jeśli lubisz nurkować i odkrywać piękno ukryte pod wodą, poszukaj Dive-Hurghada.com. Zapewni to kompleksowy przegląd wszystkiego, co związane jest z nurkowaniem w Morzu Czerwonym, a także fantastyczną obsługę.


Podsumowując, nie myśl więcej. Egipt zawsze pozostanie wspaniałym krajem do odwiedzenia. Zaplanuj następne wakacje, weź samolot do Hurghady i ODPOCZYNEK!


uploaded picture
uploaded picture

Dalia Saleh - Menedżer ds. Relacji z klientami