uploaded picture


Prosty przewodnik dla początkujących nurków:

Jak wybrać Centrum nurkowe


      Podróżowanie to nauka przez całe życie. Podróżowanie z jednego kraju do drugiego, zwiedzanie egzotycznych miast, odwiedzanie nowych miejsc i poznawanie nowych ludzi może być tak wspaniałą praktyką i wielką wartością dodatnią. To poszerza Twoją wiedzę, buduje Twoją postać i kształtuje Twoją osobowość. Podróżowanie poza granicami kraju wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Podróżowanie do miejsc, w których jesteś „obcokrajowcem” i traktowanym jak turysta lub nieznajomy, może być zastraszającym doświadczeniem, jeśli zaangażujesz się w niewłaściwy typ miejscowej ludności w dowolnym kraju. Rodzaj osób, które postrzegają Cię jako chodzący portfel, gotową oderwać Cię od ostatniej dziesięciocentówki i dać Ci mniej niż przeciętne wrażenia z miasta, które odwiedzasz.

 

W przypadku nurkowania w różnych miejscach na świecie obowiązuje ta sama koncepcja. Niezależnie od tego, czy jesteś na Galapagos, Malediwach, Australii, czy w Azji Południowo-Wschodniej, początkujący nurkowie muszą skontaktować się z godnymi zaufania centrami nurkowymi, aby zapewnić bezpieczne i przyjemne nurkowanie.

 

Hurghada jest głównym miastem do nurkowania w Egipcie i jest jednym z najbardziej wykwintnych miejsc do nurkowania na całym świecie. Piękne życie morskie, fantastyczna widoczność pod wodą, łagodna temperatura wody i ciepła pogoda przez cały rok, a także różne miejsca do nocnego wraku i głębokiego nurkowania. Dlatego samo to miasto obejmuje ponad 100 centrów nurkowych zlokalizowanych w hotelach i kurortach lub w niezależnych sklepach w obszarach komercyjnych. Wybór odpowiedniego centrum nurkowego może być dużym wyzwaniem, ponieważ wszystkie oferują te same wycieczki i oferty. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewne aspekty przy wyborze centrum nurkowania podczas wizyty w Hurghadzie.


Sprawdź obecność centrum online:

 

Wiele centrów nurkowych w Hurghadzie działa wyłącznie w celu obsługi gości przebywających w hotelu w ośrodku i skupiają się bardziej na osobistej interakcji. Może to być trudne, ponieważ osoba wchodząca w interakcję może wydawać i wyglądać, jakby była ekspertem w nurkowaniu, ale może nie mieć praktycznego doświadczenia.

Profesjonalne centrum nurkowe musi mieć profesjonalną obecność online. Odwiedź ich stronę internetową, sprawdź poświadczenia i profile osób, które ją obsługują. Sprawdź opinie na temat jego usług za pośrednictwem znanych witryn turystycznych, takich jak www.lonelyplanet.com, www.booking.com, www.google.com i www.tripadvisor.com. Wyszukaj swoją stronę na Facebooku, sprawdź posty i pytania klientów oraz komentarze i obserwuj odpowiedzi administratora strony, aby ocenić poziom profesjonalizmu.


uploaded picture____Nie daj się zwieść niskiej cenie:

 

W czasach kryzysu i stagnacji gospodarczej usługodawcy stosują różne strategie cenowe, koncentrując się na oferowaniu nierzeczywistych rabatów, aby przyciągnąć nurków indywidualnych lub podróżujących z ograniczonym budżetem. Jeśli centrum nurkowe oferuje nieodparcie tanie ceny (mniej niż 40 USD lub 35 EUR za nurkowanie), upewnij się, że wpłynie to na inne aspekty nurkowania. Zapamiętaj! W nurkowaniu „Bezpieczeństwo jest najważniejsze”. Niskie ceny mogą zagrozić jakości usługi, w tym między innymi jakości łodzi, wyposażenia, oferowanego jedzenia… itd. Czujesz się szczęśliwy, że płacisz tanio za jedno nurkowanie na jeden dzień. Pamiętaj tylko, że jeśli jesz złej jakości jedzenie i zachorujesz, całe Twoje wakacje są zrujnowane.


uploaded picture_______


Zadawaj pytania:

 

Jeśli Twoim pierwszym kontaktem z centrum nurkowym jest strona internetowa, sprawdź sekcję „skontaktuj się z nami” lub nawet czat na żywo. Nawiąż kontakt z załogą w czasie rzeczywistym i podejmij inicjatywę, by zadawać pytania:

 

  • Jaka jest ich przynależność do nurkowania (PADI, CIMAS, SSI… itd.)?

  • Jaki jest numer karty instruktora?

  •  Ile terenu obejmują? (im więcej miejsc do nurkowania, tym bardziej są doświadczeni)

  • Jaka jest różnorodność oferowanych wycieczek?

  • W jakich językach się komunikują?

  • Jakie kursy oferują?


Gdy znajdziesz się w miejscu do nurkowania, sprawdź sprzęt i wykonaj dobrą inspekcję, zobacz standard sprzętu używanego do nurkowania i upewnij się, że są dobrze utrzymane. Rozejrzyj się za certyfikatami i sprawdź ich daty. Co najważniejsze, upewnij się, że osoby, których widziałeś ich zdjęcia na stronie, to te same osoby, które naprawdę spotykasz, aby zapewnić wiarygodność.Podążaj za intuicją:

 

Po wejściu do łodzi rzuć okiem i obserwuj wszystko wokół siebie. Sprawdź status łodzi, czy jest dobrze utrzymany czy nie. Sprawdź sprzęt i upewnij się, że jest dobry w użyciu. Poszukaj dostępnego zestawu pierwszej pomocy i sprawdź dostępność boi na wypadek awarii. Przed zainstalowaniem sprzętu sprawdź jakość powietrza w zbiornikach, wdychając oddech z regulatora i próbując powietrze przed pójściem do wody. Sprawdź także liczbę osób na łodzi. Upewnij się, że liczba gości jest proporcjonalna do wielkości łodzi. Sprawdź zachowanie załogi i upewnij się, że pracują zgodnie ze standardami bezpieczeństwa przynależności międzynarodowej (zwłaszcza PADI).

 

Poszukaj osobistego charakteru:


uploaded picture_____

Rozważ następujące: jesteś na wakacjach i musisz się dobrze bawić. Weź pod uwagę personel w centrach nurkowych, który sprawia, że czujesz się mile widziany i ważny. Nie chodzi o wydawanie fortuny i zdobycie najbardziej luksusowej i najdroższej łodzi. Przeciwnie, bardzo niski budżet na nurkowanie może mieć negatywne skutki. Wydanie za dużo lub za mało pieniędzy i uzyskanie złej obsługi, poczucie się niechcianym lub źle traktowanym nie da Ci wspomnień, których nie możesz się doczekać podczas podróży. Posiadanie personelu przeszkolonego w zakresie obsługi klienta, który dba o Twoje bezpieczeństwo i ochronę, który tworzy dla Ciebie odpowiednią atmosferę, jest znacznie ważniejszy. Chodzi o nawiązywanie nowych przyjaźni i cieszenie się czasem.


Więcej informacji na temat profesjonalnych nurkowań i kursów nurkowania, można znaleźć na stronie www.dive-hurghada.com


uploaded picture

Dalia Saleh - Menedżer ds. Relacji z klientami