uploaded picture


7 Rzeczy, które możesz skreślić z listy rzeczy do zrobienia, odwiedzając Hurghadę


    Chociaż prawdopodobnie nie słyszałeś o Hurghadzie, jest to najpopularniejsza miejscowość turystyczna w Egipcie i najlepsza destynacja dla miłośników sportów wodnych na Morzu Czerwonym. Jego lokalizacja sprawia, że ​​jest to fantastyczna baza do eksploracji pustyni, morskich przygód i historycznego zwiedzania. Niezależnie od tego, jakie są Twoje szczególne zainteresowania, w Hurghadzie znajdziesz coś, co skreśli z listy rzeczy do zrobienia.


# 1. Nurkowanie wokół wraków statków


Nurkowie są rozpieszczani wyborem w Hurghadzie. Dzięki spokojnym, błękitnym wodom, Gota Abu Ramada jest popularnym miejscem do nurkowania dla początkujących. To wspaniałe miejsce do poznania lokalnego życia morskiego, w tym orleni, błazenków, skrzydlic i rogatnicowata ryba.

Cieśnina Gubalska słynie z wraków statków, w tym SS Thistlegorm. Jest to statek towarowy z II wojny światowej odkryty przez Jacquesa Cousteau w 1950 roku. Wyspa Shadwan na południowym wschodzie szczyci się 5 wrakami wzdłuż rafy koralowej Sha’b Abu Nuhas. Carnatic zatopiony w 1869 roku jest pokryty koralowcami i stanowi dom dla życia morskiego. Uważaj na rybę iglicznia, skrzydlicę i rogatnicowatą.


W przypadku nurkowań głębszych upewnij się, że nosisz gruby kombinezon przeznaczony do nurkowania i używasz odpowiedniego sprzętu. Zegarek komputerowy do nurkowania może pomóc Ci zaplanować i przeprowadzić bardziej złożone nurkowania. Jeśli zarezerwujesz lekcję nurkowania z przewodnikiem lub lekcję nurkowania w renomowanej szkole nurkowania, takiej jak Dive Hurghada, mogą oni zapewnić odpowiedni sprzęt i zapewnić jego higienę i bezpieczeństwo.


uploaded picture


# 2. Płynąć łodzią podwodną


Jeśli chcesz odkrywać podwodny świat bez zamoczenia, dlaczego nie wybrać się na przejażdżkę łodzią podwodną? Sindbad Submarines organizują podwodne wycieczki na pokładach łodzi podwodnych, które przewożą do 44 pasażerów 65 stóp poniżej fal.

Rzędy dużych iluminatorów po każdej stronie łodzi podwodnej zapewniają widoki pięknych koralowców i kolorowych ryb. Jeszcze większe okno wykuszowe na dziobie zapewnia panoramiczne widoki lub otaczającą wodę. Jeśli pływanie nie jest jedną z Twoich mocnych stron, jest to jedyny sposób, aby móc zobaczyć magię dna morskiego w prawdziwym życiu.


uploaded picture


# 3. Jeździć na wielbłądzie po pustyni


Przez stulecia jedynym sposobem na przejście przez pustynię w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie było dołączenie do karawany, w której wielbłądy były używane do przewozu towarów handlowych i jeźdźców na duże odległości. Dziś możesz doświadczyć tej wyjątkowej formy transportu, jeżdżąc na wielbłądzie na pustyni w pobliżu Hurghady. Na zachód od Hurghady znajdują się osady Beduinów, które można odwiedzić, aby przejechać się na wielbłądach po piaskach z przewodnikiem Beduinów.


uploaded picture


# 4. Wybierz się na wycieczkę quadem po pustyni


Jeśli wolisz metal i silnik od siodła i wielbłąda, wybierz się na przejażdżkę quadem po pustyni? W Hurghadzie na pustyni popularne są wycieczki na dune buggy, jeep i quad bike. Na szybko poruszającym się quadzie możesz eksplorować pustynną dolinę pomiędzy czerwonymi górami i podziwiać sprężyste drzewa akacji, które tam rosną. Wycieczki quadami to także kolejny sposób na dotarcie do wiosek Beduinów z Hurghady.


uploaded picture
Image by Kasjan Farbisz from Pixabay 


# 5. Ciesz się gościnnością Beduinów


Beduińscy mieszkańcy pustyni słyną z gościnności. Odwiedzając Hurghadę, możesz umówić się na wizytę w wiosce Beduinów, aby poznać miejscową ludność, poznać jej kulturę i być może dołączyć do nich podczas tradycyjnego posiłku. Podobnie jak w filmach, będziesz leżał na kolorowych poduszkach ułożonych na ziemi lub w namiocie.


Istnieje wiele wycieczek organizowanych przez hotele w okolicy, które odwiedzają wioski Beduinów. Spróbuj znaleźć taki, który obejmuje wystawy tradycyjnego tańca i muzyki, a także kuchnię Beduinów. To świetny sposób na poznanie kultury Beduinów na pustyni.


uploaded picture
Image by Kasjan Farbisz from Pixabay 


# 6. Obserwowanie gwiazd

Jedną z wielkich zalet pustyni jest niewielkie zachmurzenie i jeszcze mniejsze zanieczyszczenie światłem, aby zasłonić widok gwiazd. Z tego powodu popularne są nocne wycieczki astronomiczne z Hurghady. Wiele hoteli może połączyć Cię z lokalnym przewodnikiem, który zabierze Cię nie tylko w najlepsze miejsca do oglądania nieba, ale także dostarczy teleskop. To może być najlepsza szansa, aby kiedykolwiek obserwować konstelacje świecące wyraźnie na nocnym niebie.


uploaded picture
Image by StockSnap from Pixabay 

# 7. Zobacz cuda starożytnego Egiptu


Hurghada stanowi doskonałą bazę wypadową do odkrywania najbardziej fascynujących stanowisk archeologicznych na świecie. Jest to 5-godzinna podróż samochodem lub 45-minutowy lot z Hurghady do Luksoru, domu słynnej Doliny Królów. Oraz 5-godzinna podróż samochodem lub 1-godzinny lot do Kairu i piramid.


W Luksorze znajdziesz ruiny starożytnych świątyń obok nowoczesnych budynków w centrum miasta. Na zachodnim brzegu Nilu znajdziesz starożytne grobowce wielkich egipskich faraonów. Ale jeśli chcesz zobaczyć ostatni zachowany cud starożytnego świata, udaj się do Kairu, aby zobaczyć Wielką Piramidę w Gizie i Wielkiego Sfinksa.


uploaded picture
mage by マサコ アーント from Pixabayuploaded picture
Autor: Robert Baker - Outsidepursuits